Eendenborst met cantharellen
0
sterren op basis van
0
stem(men)
person
4
timer
40 min
restaurant
Hoofdgerecht
link
Solo Open Kitchen
print
Ingrediënten
2 eendenborsten van 400 g per stuk
150 g cantharellen of oesterzwammen
1 gesnipperde sjalotje
8 eetlepels light room
2 dl Knorr Finesse bouillon kip
1 dl cognac
verse peterselie
1 teentje knoflook
2 dl melk
snufje zout
50 g Solo
snuifje vers geraspte nootmuskaat
500 g knolselderij
500 g bloemige aardappelen
verse zwarte peper
Bereiding
Schil de aardappels en knolselderij en snij ze in blokjes. Breng ze aan de kook met de melk en voeg water toe tot ze onder staan. Laat met een snuifje zout ongeveer een half uur gaar koken. Giet af en draai ze door de groentemolen of gebruik een pureeknijper.
Voeg de Solo, de helft van de light room, de peper en nootmuskaat toe en roer goed door. Wrijf de champignons schoon met keukenpapier.
Snij het vel van de eend in ruitjes schuin in. Zet een grillpan op niet te hoog vuur en bak de eendenborsten ongeveer acht minuten op hun vel kant. Zet het vuur wat hoger en bak de eend aan de andere kant bruin in vier minuutjes.
Het vlees moet rosé blijven. Laat rusten onder folie.
Bak de sjalotsnippers, de knoflook en de champignons niet te snel bruin in het eendenvet. Voeg na 4 minuten de rest van de light room en de bouillon toe. Zet het vuur 1 minuut hoog. Giet de cognac erbij.
Maak met een ronde vorm een torentje puree. Leg daar wat plakjes eendenborst op. Begiet met de cantharellensaus en bestrooi met peterselie.
Eendenborst met cantharellen is een recept van
Solo Open Kitchen
Receptenzoeker
search
Dit vind je misschien ook lekker
Bladerdeegpasteitjes met cantharellen en krab »
Heldere bouillon met cantharellen »
Gebakken rendierbiefstuk met gestoofde savooiekool, cantharellenportjus en cranberrycompote »
Tamme eendenborst met oestersaus »
Velouté van champignons uit de Gascogne streek »
Gembereend met shii-take »
Carpaccio van champignons met gerookte eendenborst »
Carpaccio van gerookte eendenborst met roze pompelmoes »