Rendang van Cisca
3
sterren op basis van
9
stem(men)
person
4
timer
25 min
restaurant
Hoofdgerecht
link
Albert Heijn
print
Ingrediƫnten
2 rode pepers
4 sjalotten
3 tenen knoflook
3 cm verse gember ((zakje 150 g), geschild)
2 el pindakaas (met stukjes noot)
1 el geelwortel (kurkuma)
2 x 375 g riblappen (in blokjes van 2 x 2 cm)
2 el arachideolie
2 stengels citroengras (sereh)
1 limoen (schoongeboend)
1 runderbouillontablet
1 blok kokos (santen, 200 g)
Bereiding
Snijd het steeltje van de rode pepers. Halveer de pepers in de lengte en verwijder met een scherp mesje de zaadlijsten. Snijd de pepers in stukken. Maal samen met de sjalotten, knoflook, gember, pindakaas en geelwortel in de keukenmachine tot een dikke pasta.
Bestrooi het vlees met peper en zout. Verhit de olie in een braadpan en bak het vlees op middelhoog vuur in 4 min. rondom bruin. Neem uit de pan.
Doe de kruidenpasta in dezelfde pan en bak op middelhoog vuur al roerend 5 min. Halveer de stengels citroengras in de lengte. Schil met een dunschiller 3 grote stukken groene schil van de limoen.
Doe het vlees, het citroengras, de limoenschil, 250 ml water, het bouillontablet en de kokos bij de kruidenpasta. Breng rustig aan de kook en blijf roeren tot de kokos is opgelost. Zet de pan op de kleinste pit en laat het vlees zonder deksel op de pan 3 uur sudderen. Verwijder het citroengras en de limoenschil uit de rendang. Snijd de limoen in parten en serveer bij de rendang. Lekker met witte rijst en sperziebonen.
Rendang van Cisca is een recept van
Albert Heijn
Receptenzoeker
search
Dit vind je misschien ook lekker
Rendang met kip »
Gestoofd rundvlees in kokosmelk »
Rendangpasteitjes »
Snelle rendang van gehaktballetjes »